ACER MICE_OPTION AMR030 PORSCHE DESIGN MOUSE
| Technical Information | |
|---|---|
| Accuracy | 800/1600/3200 dpi (selectable); Pixart 3723 sensor |
| Compatibility | Windows, Mac, Chrome OS |
| Network & Communication | |
| Connectivity Speed | Radio frequency 2.4G |
| Bluetooth | Yes |
| Bluetooth Standard | Bluetooth 5.0 (125 Hz report rate) |
| Battery | |
| Number of Cells | 2 |
| Battery Type | 2 x AAA |
| Physical Characteristics | |
| Color | Carbon fiber/Black |
| Height | 27.36 mm |
| Width | 60 mm |
| Length | 114.3 mm |
| Weight (Approximate) | 125 g |
| Miscellaneous | |
| Package Contents | Acer Store: Porsche Design Acer Mouse RS – AMR030; Nano dongle for RF; Batteries not incuded |
| Green Compliant | Yes |




![LOGITECH M185 WIRELESS MOUSE [SBN:YES NILAI:YES MELAKA:YES HPS:NO]](https://thyehincomputer.com.my/wp-content/uploads/2024/03/4b21271be1720b7ef6ea0dcb9f64670c-300x300.png)
![HP MOUSE W/L 150 [SBN:YES NILAI:NO MELAKA:NO HPS:YES]](https://thyehincomputer.com.my/wp-content/uploads/2022/08/f5efe10c089bf3c85080ff8489c41e66-300x300.jpeg)
Reviews
There are no reviews yet.