ACER-C24-1610-N305W11-INTELCOREI3-N305,8GBR5,512GBSSD,INTELHD,23.8"LCD,W1164,3YRS,H&S
| Product Features | Preinstalled MS Office Home & Student 2021 |
| CPU / Processor | Intel® Core™ i3-N305 Processor |
| Memory | 8 GB DDR5 4800 MHz |
| Storage | 512 GB M.2 2280 PCI-e Gen4 SSD |
| Graphic Card | Intel® UHD Graphics |
| Display Screen / Design / Resolution | 23.8" 1920×1080 resolution, LED-backlit LCD |
| Camera | Integrated 2.0 MP HD high-sense webcam with stereo microphoness |
| Operation System | Windows 11 Home |
| Audio & Video | Built-in stereo speakers |
| Network / Connectivity Technology | 802.11ax/ac/a/b/g/n, Wi-Fi 6 and Bluetooth®5 Gigabit Ethernet |
| Keyboard Feature | USB Keyboard Mouse |
| Interface | Front/Side I/O connectors : • Card reader Rear I/O connectors: |
| Dimensions | 494.2 (W) x 7.5 (D) x 298.8 (H) mm |
| Weight | 6.99kg |
| Remark | 3 Years Onsite Local Limited Warranty by Acer Malaysia |








![ACER-C24B-GARL-225W11-INTELCOREULTRA5-225U,16GBR5,1TBSSD,INTELUHD,W1164,23.8"LCD [SBN:YES NILAI:NO MELAKA:NO HPS:NO]](https://thyehincomputer.com.my/wp-content/uploads/2026/03/07ad918c707b9c88af5762c36a50fc58-7-300x300.png)
![HP-OMNISTUDIO-24-CV006D-AMDRYZEN3-30,8GBR5,512GSSD,AMDRADEON,23.8"FHD,W1164,3YRS,H&S,KB+MSE [SBN:YES NILAI:NO MELAKA:NO HPS:YES]](https://thyehincomputer.com.my/wp-content/uploads/2026/04/1fb10297d815ef13422f7bc8b8c823ba-300x300.png)
![ACER-XC1860-265W11S-INTELCOREULTRA7-265,8GBR5,512GBSSD,INTELUHD,W1164,WLKB+MSE,3YRS,H&S [SBN:YES NILAI:NO MELAKA:NO HPS:NO]](https://thyehincomputer.com.my/wp-content/uploads/2025/05/e0f42b4d5ac949921cbaf039bff3c3b0-300x300.png)
![HP-OMNIDESK-S03-0047D-INTELCOREI3-14100,8GBR5,512GSSD,INTELUHD,W1164,3YRS,H&S,KB+MSE [SBN:YES NILAI:YES MELAKA:NO HPS:NO]](https://thyehincomputer.com.my/wp-content/uploads/2025/12/a944e00fe5aab5641b59748085d1ed10-300x300.png)
![ACER-XC1860-225W11S-INTELCOREULTRA5-225,8GBR5,512GBSSD,INTELUHD,W1164,3YRS,H&S [SBN:NO NILAI:YES MELAKA:YES HPS:NO]](https://thyehincomputer.com.my/wp-content/uploads/2025/05/a0d74b88f7f346dd5391b5aa8cef482c-300x300.png)
![HP-OMNIDESK-S03-0050D-INTELCOREI5-14400,8GBR5,512GSSD,INTELUHD,W1164,3YRS,H&S,KB+MSE [SBN:YES NILAI:YES MELAKA:NO HPS:YES]](https://thyehincomputer.com.my/wp-content/uploads/2026/03/cce931b110a9ac0c60beedb4e4838369-300x300.png)
![ASUS-AIO-V440VA-KWPC003WS-WHITE-INTELCOREI3-1315U,8GBR5,512GBSSD,INTEL,23.8''FHD,W1164,H&S,3YRS [SBN:YES NILAI:NO MELAKA:NO HPS:NO]](https://thyehincomputer.com.my/wp-content/uploads/2025/12/ef94c28a2473f57dd8738cd0eac32021-300x300.png)
Reviews
There are no reviews yet.