ACER ACR100 ACER CAMERA
| Technical Information | |
|---|---|
| Field of View | 70° |
| Video Formats | MJPEG/YUY2 |
| Microphone | Built-in omni-directional microphone |
| Maximum Resolution | 2560 × 1440 |
| Physical Characteristics | |
| Colour | Black |
| Height | 35 mm |
| Width | 100 mm |
| Depth | 25 mm |
| Weight (Approximate) | 150 g |
| Connection Type | USB 2.0 |
| Cable Length | 250 cm |
| Miscellaneous | |
| Additional Information |
|
| Compatibility |
|
| Warranty | |
| Warranty | 2 Year Acer's Standard Warranty |








![JVCU360 360 MEETING WEBCAM [SBN:YES NILAI:NO MELAKA:NO HPS:NO]](https://thyehincomputer.com.my/wp-content/uploads/2022/12/392f8c45b1ef2da95d20f2a4928fcc94-300x300.jpeg)
Reviews
There are no reviews yet.