A25 ALCATROZ X-CRAFT HP1000X HEADSET
Specifications
| Frequency Response | 20Hz-20kHz |
| Impedance | 32Ω |
| Sensitivity | 108dB S.P.Lat 1KHz |
| Rated Power | 20mW |
| Driver Size | 50mm |
| Total Numbers of Driver Built in | 2 |
| Audio and Microphone Jack | 3.5mm gold plated |
| Audio and Microphone Cable Length | 2.2m |
| USB Power Cable Length | 2.2m |
| System Requirements | PC Audio/Stereo Jack, PC Microphone Jack, 1 x USB Port |
Microphone
| Frequency Response | 30Hz-16KHz |
| Sensitivity | -38dB ± 3dB |
| Signal-to-noise Ratio | <60dB |
Feature
- High sensitivity microphone with mute function
- Clear audio for Gaming
- Multiple color lights variations
- Audio and microphone jack: 3.5mm gold plated
- USB power cable length: 2.2m




![TINYTECH BLUETOOTH M220 SPEAKER [SBN:YES NILAI:NO MELAKA:NO HPS:NO]](https://thyehincomputer.com.my/wp-content/uploads/2022/01/bb000db29160f067ba4d293de5c4962b-300x300.jpeg)
![MONSTER S110 SUPERSTAR WIRELESS MUSIC SPEAKER [SBN:YES NILAI:YES MELAKA:NO HPS:NO]](https://thyehincomputer.com.my/wp-content/uploads/2022/04/59b0f28c6fbb8c59ffbe6fe89a9b2525-300x300.jpeg)
![A25 SONICGEAR QUATRO 2 SPEAKERS [SBN:YES NILAI:NO MELAKA:NO HPS:NO]](https://thyehincomputer.com.my/wp-content/uploads/2022/01/a0c6da7072c9132a4651d44e7d08315e-300x300.jpeg)
Reviews
There are no reviews yet.