| Case Type | Micro Gaming Case |
| Front Panel | Tempered Glass |
| Left Side Panel | Tempered Glass |
| Top Panel | Top air vent with magnetic filter |
| Chasis | 0.6mm mixed, Black painting interior |
| M/B Type | Micro-ATX / Mini-ITX |
| I/O Panel | USB 3.0 *1, USB 2.0 *2, MIC *1,HD Audio*1 |
| Drive Bays | 3.5"HDD*2, 2.5"SSD*2 |
| Expansion Slots | 4 |
| Fan Cooling System | Rear : 1* 120mm Fan (Optional) Front : 2*120mm Fan (Optional) Top :2*120mm Fan (Optional) |
| Water Cooling System | Rear : 120mm water cooling (Optional) |
| Maximum Compatibility | VGA Card Length : 330mm CPU Cooler height : 155mm |
| Chassis Size | 370mm * 193mm * 410mm (D*W*H) |
| Carton Size | 493mm * 287mm * 474mm (D*W*H) |
| N.W./G.W. | 5.65 KGS / 6.65KGS |
A07 SUPER CASE 1605TA MICRO ATX COMPUTER CASE [SBN:NO NILAI:NO MELAKA:NO HPS:NO]
RM149.00
Out of stock
SKU: C4650
Categories: Computer Parts, PC Cases
| Weight | 6.65 kg |
|---|---|
| Dimensions | 49.3 × 28.7 × 47.4 cm |
Be the first to review “A07 SUPER CASE 1605TA MICRO ATX COMPUTER CASE [SBN:NO NILAI:NO MELAKA:NO HPS:NO]” Cancel reply
Related products
RM220.00
RM89.00
RM29.10




![ADAPTER INNERGIE 65W UNIVERSAL [SBN:YES NILAI:YES MELAKA:YES HPS:NO]](https://thyehincomputer.com.my/wp-content/uploads/2023/05/66ed20df24f0cdd90ae1aaa71efbf312-300x300.png)
Reviews
There are no reviews yet.