A06 CM R9NBCCMC3 NOTEPAL CMC3 COOLER 15
KEEPS LAPTOP COOL
A 200mm cooling fan keeps your laptop cool to the touch, yet is nearly silent.
SLIP PREVENT
Front Anti-Slip holder to prevent your laptop slip from slipping.
Specifications
| Colour | Black |
| Material | Plastics, rubber |
| Weight | 0.55 kg |
| Dimensions | 322 x 290 x 50 mm |
| Fan Dimension | 200 x 200 x 20 mm fan |
| Fan Speed | 700 R.P.M +-15% |
| Fan Speed Control | Single Fan Speed |
| Fan Airflow | 74.5 CFM |
| Fan Noise | 21 dBA |
| Power | USB 5V DC |
| USB | USB 2.0/1.1 x 1 (For power input) |
| Current Consumption | 0.3 A |
| Power Consumption | 1.5 W |
| Compatibility | Supports up to 15" laptops |










Reviews
There are no reviews yet.