ACER-AN515-58-586D-INTELCOREI5-12500H,8GBR4,512GBSSD,RTX3050TI4GBR6,15.6"IPS,W1164,2YRS

| Operating System | |
| Operating System | Windows 11 Home |
|---|---|
| Operating System Architecture | 64-bit |
| Processor & Chipset | |
| Processor Type | Core™ i5 |
| Processor Model | Intel® Core™ i5-12500H processor |
| Memory | |
| Standard Memory | 8 GB |
| Maximum Memory | (upgradable to 32GB RAM using 2 x 16GB) |
| Memory Technology | DDR4 SDRAM |
| Number of Total Memory Slots | 2 |
| Storage | |
| Total Solid State Drive Capacity | 512 GB |
| Solid State Drive Interface | 512GB PCIe NVMe SSD (1 additional PCIe M.2 slot) |
| Display & Graphics | |
| Screen Size | 39.6 cm (15.6") |
| Graphics Controller Model | NVIDIA® GeForce RTX™ RTX3070 with 8 GB GDDR6 (100W) |
| Network & Communication | |
| Wireless LAN | Yes |
| Wireless LAN Standard | IEEE 802.11 a/b/g/n+ac+ax |
| Ethernet Technology | Killer Wi-Fi 6 AX1650 |
| Bluetooth | Yes |
| Bluetooth Standard | Bluetooth®️ 5.1 |
| Interfaces/Ports | |
| HDMI | Yes |
| Number of USB 3.2 Gen 1 Port | 2 |
| Number of USB 3.2 Gen 2 Port | 1 |
| Number of USB 3.2(Type-C) Ports | 1 |
| Network (RJ-45) | Yes |
| Physical Characteristics | |
| Height | 23.9 (H) mm |
| Width | 363.4 (W) mm |
| Depth | 255 (D) mm |
| Weight (Approximate) | 2.2kg |
| Warranty | |
| Warranty | 2 Years Local Warranty |








![ACER-ANV15-52-7287-INTELCORE7-240H,16GBR5,512GBSSD,15.6"FHDIPS,RTX40506GVR6,W1164,2YRS,H&S [SBN:YES NILAI:YES MELAKA:YES HPS:NO]](https://thyehincomputer.com.my/wp-content/uploads/2025/05/e29b15c358887c9463d5fc7ede0ee1a2-300x300.png)
![ASUS-FA506N-FRHN666W-AMDRYZEN7-7435HS,8GBR5,512GBSSD,RTX20504GVR6,15.6"FHD,W1164,2YRS [SBN:YES NILAI:NO MELAKA:NO HPS:NO]](https://thyehincomputer.com.my/wp-content/uploads/2024/07/5f20adbcc3d50a8f83e0a21af647ceec-300x300.png)
![ASUS-A1607Q-AMB056WS-SVR-SNAPDRAGONX-X1-26-100,16GBR5OB,1TBSSD.16"WUXGA,QUALCOMM,W1164,2YRS,H&S [SBN:YES NILAI:NO MELAKA:NO HPS:NO]](https://thyehincomputer.com.my/wp-content/uploads/2025/05/e117f5cd9b3f8ffd0587a51cc990196c-300x300.png)
![ASUS-E1504F-ABQ471WS-BLACK-AMDRYZEN5-7520U,16GBR5,512GBSSD,AMDRADEON,15.6"FHD,W1164,2YRSH&S [SBN:YES NILAI:NO MELAKA:NO HPS:NO]](https://thyehincomputer.com.my/wp-content/uploads/2023/09/3393d3d8a0a7f5a9d028d4ae1808ec2e-300x300.png)
![HP-OMNIBOOK5-AIPC-16-AF1023TU-BLUE-INTELU7-255U,16GBR5,512GBSSD,16"2KTOUCH,W1164,H&S,2YRS [SBN:YES NILAI:NO MELAKA:NO HPS:YES]](https://thyehincomputer.com.my/wp-content/uploads/2026/01/60eccc999fe995cd1ed84c34a7abec88-300x300.png)
![ASUS-V3607V-URP205WS-BLK-INTELCORE5-210H,16GBR5,512GBSSD,RTX40506GVR6,16"WUXGA,W1164,2YRS,H&S [SBN:YES NILAI:YES MELAKA:YES HPS:NO]](https://thyehincomputer.com.my/wp-content/uploads/2025/09/71d3797cafcf10746b063182c7c45cd3-300x300.png)
![HP-15-FC0447AU-SVR-AMDRYZEN7-5825U,12GBR4,512GBSSD,15.6"FHD,AMDRADEON,W1164,2YRS,H&S [SBN:YES NILAI:YES MELAKA:YES HPS:YES]](https://thyehincomputer.com.my/wp-content/uploads/2025/06/5c9b9a530925d5f29b6f1efdc22a76fc-300x300.png)
![TARGUS TSB883 15.6 SAFIRE BACKPACK [SBN:YES NILAI:NO MELAKA:NO HPS:NO]](https://thyehincomputer.com.my/wp-content/uploads/2024/02/06d5157ed11daad30b0c09eaa5451c1c-300x300.png)
Reviews
There are no reviews yet.